Majątek

Strona dotycząca spraw majątkowych będzie zawierała informacje o kwestiach związanych z podziałem majątku przez małżonków. W szczególności przed Sądem Okręgowym w Poznaniu oraz sądami rejonowymi w okręgu tegoż Sądu.

Zaznaczyć należy, że w każdej sprawie związanej z podziałem majątku zalecane jest, aby sprawę przeanalizował adwokat lub radca prawny. Tym bardziej biorąc pod uwagę, że podział majątku raz dokonany będzie podziałem majątku definitywnym.

14 komentarzy:

  1. Właśnie zakończyłam sprawę o podział majątku bez udziału byłego męża, który uciekł za granicę... Musiałam wystąpić o reprezentującego jego interesy kuratora . Sprawa zawiła, ponieważ do podziału dom pod hipoteką, który w końcu wywalczyłam. Muszę przyznać, że udokumentowanie tej sprawy było dość trudne, ale po półtora roku koniec biegania po sądach. Został kredyt do spłacenia, i nie wiem, co zrobić, aby współwłaściciela byłego wykreślić również jako współkredytobiorcę...???

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę skonsultować sprawę z adwokatem lub radcą prawnym. Samo istnienie drugiej osoby jako kredytobiorcy wobec banku nie generowałby w podobnej sytuacji negatywnych konsekwencji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Czy w przypadku podziału majątku w przypadku wniosku zawierającego zgodny plan podziału majątku - taki wniosek powinien być złożony razem z pozwem rozwodowym (mąż już podobno wniósł pozew) czy dopiero po wyroku? Czy powinien taki plan sporządzić notariusz?

    OdpowiedzUsuń
  4. Proszę rzucić okiem na post
    http://rozwodpoznan.blogspot.com/2013/09/rozwod-podzia-majatku-i-metody.html

    Być może to naprowadzi na pożądany temat.

    OdpowiedzUsuń
  5. witam, chciałabym zapytac czy po rozwodzie miała bym szanse na odzyskanie mojego wkładu finansowego ktory włozyłam w remont domu. tzn sprzedałam moja ojcowizne i cała kwota poszła na remont ale wszystkie faktury na zakup towaru sa na meza.

    OdpowiedzUsuń
  6. Co do zasady takie nakłady są rozliczane.Ocena czy są szanse, zależy od oceny dowodów przez sąd tj. czy uzna, że wykazano pochodzenie środków.

    OdpowiedzUsuń
  7. Szanowny Panie, czy w przypadku rozdzielności przedmałżeńskiej mąż może domagać się zadośćuczynienia i prawa do majątku odrębnego w trakcie i po rozwodzie? Jak można się ustrzec.

    OdpowiedzUsuń
  8. Mógłbym prosić o szersze przedstawienie poruszonej kwestii? Zasadniczo majątek odrębny jest odrębny - czyli nic drugiej stronie do niego. Jakkolwiek ważne są szczegóły stanu faktycznego i dopiero wówczas można takie zagadnienie szerzej opisać.

    OdpowiedzUsuń
  9. Witam !!!! Jestem trzy lata po rozwodzie,ale nie było podziału majątku wspólnie zajmowaliśmy mieszkanie spółdzielcze-lokatorskie na które pełen wkład wpłacili mi moi rodzice gdy miałam18 lat.Mieszkanie otrzymałam będąc już w związku małżeńskim...no i teraz mam pytanie...czy były mąż ma jakieś prawo co do tego mieszkania ???...mam w planach wykupić to mieszkanie na własnościowe i nie wiem co dalej z tym problemem zrobić.Pozdrawiam!!!

    OdpowiedzUsuń
  10. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem tego artykułu. Na ten blog będę wracał.

    OdpowiedzUsuń
  11. Świetnie napisany artykuł. Mam nadzieję, że będzie ich więcej.

    OdpowiedzUsuń
  12. Podział majątku jest bardzo skomplikowany i trzeba to zrobić dobrze.

    OdpowiedzUsuń
  13. Wiecie jak uchronić majątek przed komornikiem? Zapraszam do zapoznania się z wpisem na blogu

    OdpowiedzUsuń
  14. Proces przygotowania Aktów notarialnych Bydgoszcz wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy prawnej, ale także doświadczenia. Akty te są niezbędne w wielu aspektach życia prawnego, takich jak transakcje nieruchomości, dziedziczenie czy umowy małżeńskie. Profesjonalna kancelaria notarialna zapewnia, że wszystkie dokumenty są sporządzane zgodnie z najwyższymi standardami.

    OdpowiedzUsuń

Możesz skomentować ten wpis w tym miejscu